ברוכים הבאים למדיניות הפרטיות של פיננדה

העדכון האחרון לדף זה בוצע ב 1 בפברואר 2018 , ט"ז בשבט תשע"ח

הפרטיות והאבטחה שלכם הם הנושא החשוב ביותר בפיננדה. נקודה.

מאז הקמת החברה בשנת 2009 אנו נותנים חשיבות עליונה לנושא הפרטיות והאבטחה של אלפי לקוחותינו ומקדישים מאמצים רבים להגן ולשמור על פרטיותכם. אנו משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות ובסטנדרטים מחמירים המקובלים בתחום הבנקאות והפיננסים כדי לאפשר לכם שימוש בטוח בפיננדה. בזכות מאמצים אלה אנו זוכים לאמון שלכם וברור לנו שנמשיך ונזכה באמון זה רק בתנאי שנשמור על הרמה הגבוהה של אבטחה ללא פשרות. בדף זה אנו מעוניינים לחלוק אתכם את מדיניות הפרטיות של פיננדה תוך שקיפות מלאה.

מדיניות הפרטיות שלנו מסבירה איזה מידע אנו אוספים, איזה שימוש אנו עושים במידע, אבטחת מידע ונושאים נוספים הקשורים לפרטיותך.

שאלות? פנו אלינו דרך דף יצירת הקשר.

בדף זה

המידע שאנו אוספים
כיצד אנו משתמשים במידע שאנו אוספים
אבטחת מידע
במקרה שמכשיר נגנב או אבד
הצהרת המשתמש
נושאים נוספים
שינויים במדיניות
ארכיון מדיניות הפרטיות

המידע שאנו אוספים

אנו אוספים מידע כדי לספק שירותים למשתמשים שלנו, החל מפרטים בסיסיים כגון כתובת המייל שלך, וכלה בפרטים מורכבים יותר, כמו הנתונים הפיננסיים שלך. אנו אוספים מידע בדרכים הבאות:

 • מידע שאתה מספק לנו. למשל בעת הרישום אנו מבקשים פרטים כמו כתובת הדואר האלקטרוני
 • מידע שאנחנו אוספים בהתאם לפעילות שלך, למשל בעת השימוש באפליקציה באפשרותך להשתמש בשרותינו לאיסוף נתונים פיננסיים ממקורות שונים
 • מידע על שימוש באתר או באפליקציה בכל פלטפורמה אלקטרונית בה תבחר להשתמש (כגון מחשב, סמארטפון, טאבלט וכדומה), למשל סוג וגרסת הדפדפן ו/או המכשיר, כתובת IP, דפים שנצפו, קישורים שנלחצו
 • מידע על המשתמשים במערכת ועל אופן השימוש בה, שנשמר הן בשרתי המערכת והן באמצעות Cookies


כיצד אנו משתמשים במידע שאנו אוספים

מטרת השימוש במידע היא לספק לך את השירותים שלנו, לשפר ולייעל את המערכת, את חווית השימוש ואת השירות למשתמש, לבצע אימות משתמש, לנהל סטטיסטיקות, ליצירת קשר וכן כדי להציע שירותים נוספים. איננו חולקים את הנתונים הפרטיים שלך עם אף אחד ולא מוכרים אותם לאף גורם.

יתכן ופיננדה תציע לך הצעות עסקיות שונות בהתאם לניתוח של פיננדה את נתוניך האישיים שנמצאים ברשותה. יתכן והצעות אלה יכללו התקשרות עם חברות אחרות שהציעו לפיננדה תנאים משופרים ללקוחותיה. בכל מקרה פיננדה לא תעביר את נתוניך לחברות אחרות ולא תאפשר להן לגשת לנתונים שנאספים על ידי פיננדה. פרטים אישיים של המשתמש לא ייסחרו על ידנו ולא יועברו לצד שלישי, אלא לשם מימוש המהות לשמה הם נמסרו ובאישור מפורש ופרטני של המשתמש.

פיננדה שומרת את המידע אודות התנהגות המשתמשים לצורך אבטחה ושיפור השירותים אותם היא מעניקה ללקוחותיה, ועשויה לעשות שימוש בכלים שונים על מנת לבצע ניתוחים סטטיסטיים של השירותים שלה ושל חווית השימוש במוצרי פיננדה, כגון Google Analytics. לצורך שימוש בכלים שכאלה ייתכן ופיננדה תספק פריטי מידע הדרושים לשימוש בכלים אלה, ומידע כזה, ככל שיועבר, יהיה אנונימי.

פיננדה תימנע, ככל האפשר, ממסירת פרטים אישיים לצדדים שלישיים, אלא על פי דרישה של המשתמש או בקבלת הסכמה מפורשת שלו, למעט במקרים המפורטים להלן: (א) במקרה בו יימצא כי המשתמש הפר את אחד או יותר מתנאי מדיניות פרטיות זו ו/או תנאי מתנאי השימוש ו/או במקרים בהם ינסה לבצע פעולות המנוגדות להם או להוראות כל דין; (ב) במקרה של מחלוקת משפטית בין המשתמש לבין פיננדה אשר תחייב את חשיפת פרטי המשתמש; (ג) במקרה בו תהיה מחויבת פיננדה לעשות כן על פי צו שיפוטי או אם תעמוד בפני איום שינקטו כנגדה צעדים משפטיים (פליליים או אזרחיים) בגין פעולות שביצע משתמש באתר; (ד) בכל מקרה בו החברה תהא סבורה כי מסירת המידע נחוצה על מנת למנוע נזק חמור לרכושו ו/או לגופו של אדם, והכל בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי; (ה) במקרה בו החברה תימכר, תעביר ו/או תמזג את פעילותה עם תאגיד אחר, ובלבד שמקבל המידע החדש, יקבל על עצמו את הוראות מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש במלואן.אבטחת מידע

אנו בפיננדה נוקטים מאמצים רבים על מנת להגן על המידע האישי שלך ועושים שימוש בטכנולוגיות אבטחה מתקדמות, נהלי אבטחה מחמירים ואמצעים נוספים בכדי להגן עליו. אנו פועלים בשיתוף עם מומחי אבטחה ובודקים באופן שוטף את רמת האבטחה של פיננדה, שמנוטרת גם על ידי גורמי אבטחה צד שלישי דוגמת Verisign.

פיננדה משתפת פעולה עם הרשות הלאומית להגנת הסייבר, שתפקידה לסייע לציבור ולארגונים בהגנת הסייבר, ובמסגרת זו להתריע מפני תקיפות סייבר ולסייע בטיפול באיומי סייבר. מידע נוסף על פעילות זו ניתן למצוא באתר של הרשות הלאומית להגנת הסייבר בקישור שלהלן: https://www.gov.il/he/Departments/policies/working_with_cert_il

 • פיננדה מאפשרת קריאה בלבד של הנתונים שלכם (READ ONLY). אף אחד לא יכול לבצע פעולות בחשבונות שלכם דרך פיננדה - גם לא אתם.
 • כל ההתקשרות של פיננדה נעשית תוך שימוש בטכנולוגיות האבטחה וההצפנה המקובלות בשוק. כל התקשורת נעשית באופן מוצפן ומאובטח תוך שימוש ב TLS(SSL) ברמת הצפנה של 128-ביט לפחות. זה כולל את ההתקשרות עם השרתים של פיננדה ואת ההתקשרות של פיננדה עם אתרי המוסדות הפיננסיים השונים, ממש באותו אופן שמבוצעת ההתקשרות לאתרים אלו דרך הדפדפן.
 • הנתונים שלך, פרט לפרטי הגישה למוסדות הפיננסיים, נשמרים בשרתים המשמשים את החברה בסביבה מאובטחת, בצורה מוצפנת עם רמת הצפנה של 256-ביט ובהתאם לסטנדרטים המקובלים בשוק. אנו עושים שימוש בטכנולוגיות אבטחה, נהלי אבטחה ואמצעים נוספים בכדי להגן על מידע זה.
 • פרטי הגישה לאתרים הפיננסיים השונים לא נשמרים בענן ולא במכשיר עליו מותקנת האפליקציה - נתונים אלה מוצפנים בעזרת מפתח אסימטרי כך שרק שילוב של מספר גורמים (וביניהם המכשיר שלכם, הסיסמה שלכם לפיננדה ומידע מהענן של פיננדה) מאפשר לפענח אותם, באופן שמעניק לכם אבטחה מירבית. לאף אחד אין אפשרות לראות את נתוני הגישה שלך - גם לא לנו בפיננדה (חריג לכך הינו מקרה של בעיה לא מוכרת שמוסבר להלן). רק בעת ההתקשרות לאתר המוסד הפיננסי נתוני הגישה מורכבים ומפוענחים בצורה מאובטחת בענן של פיננדה ונשלחים באופן מיידי ומוצפן, ומבלי שנשמרו, לאתר המוסד הפיננסי לצורך ההזדהות.

  במקרה שתוך כדי עדכון הנתונים פיננדה נתקלה בבעיה לא מוכרת ייתכן שפרטי הגישה שלכם יישמרו למשך זמן שלא יעלה על 5 ימי עסקים בכדי שננסה לטפל בתקלה שמנעה את עדכון חשבונך. במינוח ״בעיה לא מוכרת״ הכוונה לבעיה שמונעת מפיננדה לעדכן את חשבונכם ושאינה מוכרת לפיננדה ופרטי הגישה לא יישמרו אם מדובר בבעיה מוכרת (דוגמת פרטי גישה שגויים, בקשה לחידוש סיסמה, תקלה זמנית באתר וכו׳).

 • הגישה למידע האישי מחייבת שימוש בסיסמה אישית המגינה על המידע שלך מפני גישה או שימוש לא מורשה ("סיסמה").
 • מאגר הנתונים של פיננדה רשום ברשות להגנת הפרטיות של משרד המשפטים כמחוייב בחוק ומאובטח תוך שימוש בטכנולוגיות אבטחה מתקדמות ההולמות את רגישות המידע.
 • השרתים המאחסנים את המידע האישי שנמסר על-ידי משתמש לצורך שימוש בתוכנה באתר פיננדה ו/או בטלפון הנייד שלך, או כל מידע אישי אחר שיימסר לפיננדה, עשויים להיות מוחזקים ומופעלים באמצעות או על ידי צדדים שלישיים בארץ ובחו"ל. צדדים שלישיים כאמור מחויבים לשמירת סודיות המידע ולאבטחתו ההולמת כאמור במדיניות הגנת הפרטיות ואבטחת המידע של פיננדה. למועד זה, פיננדה עושה שימוש בשירותי הענן של חברת "אמזון", אשר נבחרה על ידי פיננדה לאור רמת האבטחה הגבוהה והסטנדרטים המחמירים שהיא מספקת. בין היתר שירותים אלה עומדים בתקן האבטחה המחמיר ISO-27001 ובתקנים נוספים. פירוט נוסף אודות סטנדרט האבטחה בשירותים אלו ראו בקישור זה https://aws.amazon.com/compliance/
 • לבעלי התפקידים הרלוונטיים בפיננדה יש גישה לנתונים הפיננסיים מה שמאפשר לנו לדאוג לנכונות המידע, לטפל בתחזוקת הנתונים, לספק תמיכה ולתת לך הצעות והתראות בהתאם לפעילותך, וזאת בכפוף להוראות הדין. הרשאות הגישה לנתונים הפיננסים מוענקות תוך הקפדה על כללי אבטחה מחמירים ובהתאם לנהלי העבודה המתאימים בפיננדה. הנתונים הינם אנונימיים וכל גישה לנתונים נעשית תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובסטנדרטים מחמירים המקובלים בתחום הבנקאות והפיננסים וכן בהתאם לנהלי אבטחה מחמירים.


במקרה שמכשיר נגנב או אבד

במידה והמכשיר עליו מותקנת פיננדה אבד או נגנב , אנו ממליצים לגשת לאפליקציית פיננדה ממכשיר אחר, להיכנס לחשבון המשתמש שלך ולשנות את סיסמתך. לחלופין ניתן לבצע זאת מהדף לשינוי סיסמה שבקישור זה. בכל שלב, ובלי קשר לכך שהמכשיר אבד / נגנב, באפשרותך למחוק לגמרי את חשבון המשתמש שלך.הצהרת המשתמש

הינך מצהיר בזאת כי פרטיך האישיים נמסרו למערכת מרצונך החופשי ובהסכמתך.

הנך מצהיר ומתחייב כי הנך בעל הזכויות בכל מידע ו/או תוכן אחר אשר יישלח ו/או יוזן על ידך לאתר וכי מידע זה לא יפר ו/או ייפגע בזכויות של צד שלישי על פי כל דין, ו/או פוגע ו/או מפר כל דין, לרבות פגיעה בפרטיות של צד שלישי מכח כל דין. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, פיננדה אינה אחראית בשום צורה ואופן לנכונות ולמהימנות המידע שנשלח ו/או הוזן על ידך ותוצאות השימוש בו. כל מידע שמועלה לאתר על ידך הינו באחריותך הבלעדית ופיננדה לא תישא באחריות כלשהי בקשר למידע זה.

כאמור, פיננדה מקדישה משאבים ונוקטת באמצעי אבטחה שונים למניעת חדירה למחשביה ו/או למאגר המידע שלה על מנת לסכל פגיעה אפשרית בפרטיותך. עם זאת, לא ניתן לשלול שיבושים או לאבטח את מחשבי פיננדה ו/או מאגר המידע שלה באופן מוחלט מפני חדירות בלתי מורשות ושימוש אסור במידע המאוחסן בהם. על כן, הינך מצהיר בזאת כי לא תהיה לך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד פיננדה ו/או מי מטעמה עקב פגיעות, תקלות ו/או שיבושים כאמור ולרבות בקשר עם שרתים המוחזקים ומופעלים על ידי צדדים שלישיים בארץ ובחו"ל ובתנאי שקיימה את התחייבויותיה כאמור במסמך זה ובהתאם לכל דין. פיננדה ממליצה לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים להגנה על פרטיך האישיים בעת פעילותך באינטרנט. לדוגמא, שינוי סיסמאות לעיתים קרובות, שימוש בשילוב של אותיות ומספרים בעת יצירת סיסמאות, שימוש בדפדפן מאובטח ועוד.נושאים נוספים

פנייה לפיננדה

הנך מתבקש לא לשלוח או לחשוף מידע רגיש, לרבות סיסמאות, נתוני גישה לחשבונות, נתונים פיננסיים וכיוצב' ולנקוט בכל אמצעי ההגנה הסבירים למניעת חשיפה של מידע רגיש כאמור. הנך מאשר כי כל משלוח של מידע רגיש לחברה הינו על אחריותך הבלעדית והחברה לא תישא בכל אחריות בקשר למשלוח או חשיפה של מידע רגיש שנשלח אליה.

עיון במידע

הנך זכאי לעיין במידע שנאסף ומוחזק על ידי פיננדה בהתאם למדיניות פרטיות זו על-פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א -1981. אם גילית לאחר עיון במידע כי המידע הרלבנטי אינו נכון, שלם, ברור או מעודכן, אתה רשאי לפנות אלינו בבקשה לתקן את המידע או למוחקו ואנו נעשה כן.

הסכמה לקבלת דברי פרסומת

אם סימנת הסכמה לקבל דיוור מאיתנו, אתה מסכים בזאת כי כתובת הדואר האלקטרוני שלך תצורף לרשימת התפוצה של המערכת ותקנה לפיננדה זכות לעשות שימוש בפרטים אלו לצורכי קידום מכירות, פרסום, שיפור השירותים הניתנים ע"י החברה ולהעשרת תוכן האתר בהתאם להוראות הדין. אנו עשויים לשלוח אלייך דואר אלקטרוני או הודעות טקסט עם הצעות פרסומיות, מבצעים וכד'. ניתן לבקש להסיר עצמך מרשימת התפוצה ע"י לחיצה על קישור ההסרה המצורף לדואר האלקטרוני.

הסרה מרשימת התפוצה

ניתן ללחוץ על הקישור להסרה מרשימת התפוצה שמופיע בתחתית הודעות דוא"ל מפיננדה. בנוסף תוכלו לעדכן את פרטי הרישום על ידי פניה לשירות הלקוחות שלנו מדף יצירת קשר.

הגנה על מידע שנמסר במסגרת תמיכה

במסגרת השירות שניתן על ידי פיננדה, פיננדה מאפשרת תמיכה במקרה של קשיים בהורדת נתונים והעברתם ממוסדות פיננסים שונים או הגשת בקשה לתמיכה במוסדות פיננסיים חדשים. במקרה כזה, תוכל לשלוח הודעה למרכז התמיכה של פיננדה דרך האתר. בעת משלוח ההודעה יינתן לך קוד זיהוי אישי וסודי אשר ישמש לצורך הזדהות נציג התמיכה של פיננדה. הנך אחראי לשמור את קוד הזיהוי חסוי באופן שלא ייוודע לאחר.

לאחר קבלת בקשת התמיכה במערכת פיננדה ובכפוף לזמינות התמיכה כפי שתקבע על ידנו, נציג תמיכה יצור עמך קשר טלפוני. בשלב ראשון יזדהה נציג התמיכה בעזרת קוד הזיהוי – אנו נוקטים בצעד זה בכדי להימנע ממצב בו גורם כלשהו מזדהה כנציג פיננדה. אין להמשיך בשיחה או למסור פרטים אישיים כלשהם אם נציג התמיכה לא הזדהה בעזרת קוד הזיהוי. בשלב זה תתבקש למסור לנציג התמיכה את הנתונים בקשר לחשבון המדובר.

לאחר השלמת תהליך הזיהוי לשביעות רצונה של פיננדה, נציגי פיננדה יפעלו לטיפול בבקשה. לאחר סיום הטיפול תישלח אליך הודעת דואר אלקטרוני בקשר לפעולות שנעשו.

בכל מקרה לאחר סיום הטיפול בהתאם לבקשת התמיכה, כל נתוני החשבונות ו/או פרטי הזיהוי שנמסרו על ידי הלקוח לאפשר טיפול בפניה יימחקו ממערכות המידע של פיננדה. פיננדה אינה שומרת נתונים אלו במערכות המידע שלה. כצעד זהירות נוסף, פיננדה ממליצה שתחליף את כל הסיסמאות בקשר לחשבון שלגביו ניתנה התמיכה, מיד לאחר סיום הטיפול.

הנך מצהיר כי כל מסירה של נתונים נעשית מרצונך החופשי תוך הבנה מלאה של הסיכונים הכרוכים בגילוי מידע זה, וכי ידוע לך שלמרות שפיננדה נוקטת באמצעי אבטחה סבירים למניעת תרמיות ו/או חשיפת מידע, בכל מקרה שהנתונים והמידע נמסרו על ידך בעקבות בקשת תמיכה לאחר אימות קוד הזיהוי, לא תוטל על פיננדה כל אחריות בקשר לגילוי הנתונים שנמסרו על ידך ו/או כל שימוש שנעשו בנתונים אלו והנך מוותר באופן בלתי חוזר על כל טענה ו/או תביעה כלפי פיננדה ו/או מי מטעמה במקרה זה ובתנאי שפיננדה קיימה את התחייבויותיה על פי מסמך זה ופעלה בהתאם להוראות כל דין.

קישורים לצדדים שלישיים

באתר פיננדה קיימים קישורים אשר מפנים לאתרי אינטרנט אחרים. פיננדה עושה מאמץ לקשר לאתרי אינטרנט אשר לפי מיטב ידיעתה אינם פוגעים בפרטיות המשתמשים. יחד עם זאת, כניסה לאתר של חברות אחרות כפופה למדיניות הפרטיות ותנאי השימוש שלהן ואינה כפופה למדיניות פרטיות זו. פיננדה איננה אחראית לתנאי השימוש ו/או למדיניות הגנת הפרטיות באתרי האינטרנט האחרים, לתכניהם וכל הקשור או הנובע משימוש בהם. שימושך בקישורים לאתרי אינטרנט אחרים ו/או השימוש באתרים אחרים, הינם על אחריותך הבלעדית.שינויים במדיניות

מדיניות הפרטיות שלנו עשויה להשתנות מעת לעת. אנו נפרסם שינויים במדיניות הפרטיות בדף זה, ובמידה שהשינויים יהיו משמעותיים, נפרסם הודעה בולטת יותר (לרבות התראת דוא"ל בנושא שינויים במדיניות הפרטיות). בנוסף, אנו נשמור על‏ הגירסאות הקודמות של מדיניות פרטיות זו בארכיון, לעיונך.ארכיון מדיניות הפרטיות

אנו פועלים בשקיפות רבה ככל האפשר אל מול לקוחותינו. הקישורים שמופיעים בארכיון הבא מציגים גרסאות קודמות, שכבר אינן בתוקף, של מדיניות הפרטיות שלנו

1 בספטמבר 2013

3 באוקטובר 2011


פיננדה בע"מ
ח.פ. 514242734