טעינת נתונים אוטומטית - נשארים בשליטה בלחיצת כפתור !

FinanDa מעמידה לרשותכם יכולת מהפכנית המאפשרת הורדת נתונים פיננסיים אוטומטית מאתרי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. מהיום לא צריך להיכנס לכל אתר בנפרד - נתוני החשבונות יעודכנו אוטומטית ישירות במחשבכם כך שכל המידע שנצבר בחשבונות הבנק והאשראי שלכם ירוכז במקום אחד ויישמר אצלכם במחשב כדי שיהיה זמין גם בהמשך.
זה מאפשר לכם להישאר מעודכנים ולדעת מה עושה הכסף שלכם בכל רגע: כמה הוצאתם, מהם התשלומים הצפויים, אילו עמלות נגבו מכם, האם אתם צפויים להיכנס למינוס ומהי היתרה העתידית שצפויה לכם. בנוסף, עומד לרשותכם מנגנון סיווג מתקדם, שמאפשר לכם לדעת כיצד מתחלקות ההוצאות שלכם – כמה הוצאתם על דלק, על טלפון סלולרי, על בגדים וכו'.

לרשותכם מדריך אישי מובנה שילווה אתכם בטעינת הנתונים - המדריך האישי זמין מתפריט העזרה - תמונת המחשההאתרים מהם ניתן לבצע הורדת נתונים אוטומטית

FinanDa תומכת כיום במוסדות הבאים:

בנקים - לקוחות פרטיים ועסקיים (חשבונות עו"ש שקליים):

 • בנק אגוד
 • בנק דיסקונט
 • בנק הפועלים (כולל מפתח זיהוי חכם)
 • בנק יהב
 • בנק לאומי לישראל (כולל ישיר לאומי)
 • בנק מזרחי טפחות
 • בנק מרכנתיל
 • קבוצת הבינלאומי (הבנק הבינלאומי הראשון, בנק מסד, בנק אוצר החייל, בנק פאג"י, יובנק)

חברות כרטיסי אשראי - לקוחות פרטיים בלבד:

 • ישראכרט
 • כרטיסי אשראי לישראל (כ.א.ל.)
 • לאומי קארד
 • אמריקן אקספרס
חזרה לראש הדף

הסבר על טעינת נתונים אוטומטית - עדכון חשבונות

אופן קביעת תקופת ההורדה

ל - FinanDa ישנו מנגנון חכם לקביעת התקופה עבורה היא מבצעת הורדת נתונים מאתרי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. מנגנון זה דואג לכך שמחסן הנתונים הפיננסיים של המשתמש יהיה שלם ומקיף ככל הניתן. חשוב לציין כי ישנן מגבלות: למשל, האתרים מגבילים את פרק הזמן ההיסטורי עבורו ניתן להוריד נתונים. לכן אם הייתה הפסקה של למעלה מפרק זמן זה בשימוש ב FinanDa ייתכן ויהיה חסר מידע ומחסן הנתונים לא יהיה שלם. עם זאת, אם בידיך המידע בקבצי אקסל, תוכל תמיד להזינו ל FinanDa.

בקביעת תקופת ההורדה משתתפות אך ורק תנועות שנטענו בעבר מן האתר. תנועות שנטענו מאקסל או תנועות שהוזנו באופן ידני על ידי המשתמש אינן נלקחות בחשבון וזאת במטרה לשמור על מחסן נתונים אמיתי ועקבי.

כאשר FinanDa מזהה הורדה ראשונה של נתוני חשבון בנק או כרטיס אשראי כלשהו מהאתר המבוקש (כלומר לא קיים במחסן הנתונים שלך מידע אודות חשבון זה), באופן אוטומטי תתבצע הורדת נתונים היסטורית בהתאם למה שמאפשר האתר.

במידה ולא מדובר בהורדה ראשונה לפיננדה ישנו אלגוריתם מתוחכם לקביעת התקופה שמטרתו הינה לשמור על מחסן הנתונים שלך שלם, עקבי ונכון עד כמה שניתן. נציין כי אתרי המוסדות הפיננסיים לעיתים קרובות מקשים על המשתמשים (ובכך גם על FinanDa) לקבל תמונה ברורה ועקבית על מצבם. להלן אוסף מצומצם של דוגמאות:

 • אתר בנק שכעבור יום העלים כל זכר לתנועה שהופיעה יום קודם.
 • אתר כרטיסי אשראי שמשנה את שם בית העסק של פעולה שלושה חודשים לאחר שזו בוצעה.
 • אתרים שמאחדים תנועות  פרק זמן קצר לאחר שהופיעו לראשונה (ובחלק מהמקרים האיחוד הינו של תנועה והעמלה ששולמה עליה)
 • אתר כרטיס אשראי המשנה את תאריך החיוב של תנועה
 • אתר בנק שמשנה את האסמכתא של תנועה בטווח זמן של שבוע
 • אתר בנק שמשנה את תיאור הפעולה לפעולה היסטורית

האלגוריתם של FinanDa נועד להתמודד עם כל האתגרים הנ"ל ועוד רבים אחרים.

טיפול בשינויים שמבצעים האתרים

תאמינו או לא אבל ישנם לא מעט אתגרים בהורדת הנתונים הפיננסיים. פיננדה נבנתה מראש בכדי להתמודד עם אתגרים אלו ביעילות המירבית ובאופן אוטומטי. נביא דוגמה קטנה מארסנל המקרים עמם פיננדה צריכה להתמודד, פשוט כדי לתת לכם לטעום ממורכבות הדברים.

שינויים בתנועות עו"ש כחודש לאחר ביצוען - להלן אחד מהמקרים עמם התנסינו. מדובר במשתמש עם חשבון עו"ש פרטי באחד מהבנקים הגדולים. בסוף אפריל המשתמש ראה תנועה עם תאריך 27/4 בתנועות העו"ש שלו. התנועה הופיעה באופן זהה (אותו תאריך, אותם סכומים, אותו תיאור תנועה וכו') במשך למעלה מחודש. בתחילת יוני המשתמש זיהה דגלים אדומים בפיננדה שהופיעו לחשבון זה. לאחר בדיקה קצרה המשתמש הופתע לגלות כי אותה תנועה מתאריך 27/4 נעלמה מהפירוט שנותן הבנק. במקומה הופיעה תנועה אחרת, עם תאריך אחר (מספר ימים מאוחר יותר) ותיאור שונה. הדבר היחיד שהיה זהה הוא הסכום.

זוהי רק דוגמה אחת לשינויים איתם מנסה פיננדה להתמודד. במקרה הזה הבנק עשה שינוי לתנועה, שהופיעה בתדפיסים, למעלה מחודש לאחר הופעתה ושינוי זה גרר כמובן שינוי בתנועות האחרות של החשבון (למשל התנועות שבין התאריך המקורי לתאריך החדש).

תנועות קפואות

פיננדה מבחינה בין תנועות קפואות לתנועות שאינן קפואות: תנועה קפואה מייצגת פעולה הנמצאת בפרק זמן בו קיימת סבירות לא מבוטלת לכך שאתר המוסד הפיננסי יערוך בה שינוי. השינוי יכול להיות בתאריך התנועה, תאריך הערך שלה, סכום התנועה, תיאור התנועה ושדות אחרים. שינויים לתנועות קפואות, דוגמת עריכת תנועה ופיצולה, מחייבים שימוש ביכולת התכנון של פיננדה המשולבת במהדורות המתקדמות בלבד. תנועה קפואה תופיע ב FinanDa מלווה בסמלון: תנועה קפואה

בכל עדכון חשבונות FinanDa קובעת תאריך מחיקה. כל התנועות השייכות לחשבון לאחר תאריך זה יימחקו ממחסן הנתונים ובמקומן ייטענו התנועות החדשות כפי שהורדו בהורדה הנוכחית. התנועות החדשות שייטענו יהיו קפואות. כל התנועות השייכות לחשבון זה שתאריכן קודם לתאריך המחיקה יופשרו.

למה FinanDa פועלת בצורה זו? מניסיוננו נוכחנו לדעת כי אתרי המוסדות הפיננסיים עלולים לשנות תנועה (למחוק או לשנות פרטים דוגמת הסכום, התאריך, התיאור וכו') במשך תקופה מסוימת לאחר ביצוע התנועה. בכדי לדאוג לנכונות מחסן הנתונים שלך FinanDa מטפלת בעדכון התנועות.

חזרה לראש הדף

דגשים והערות

דגל אדום

כאשר נדלק דגל אדום ליד תנועה, הדבר מציין כי ישנה אי התאמה בין היתרה בסוף היום כפי שדווח בעת טעינת התנועה (על ידי הבנק, כאשר מדובר בעדכון חשבון), ובין היתרה בסוף היום כפי שחישבה FinanDa. כאשר נדלק דגל זה מומלץ לנסות ולהבין מה גרם לכך ולתקן זאת כמוסבר בקישור זה.

תנועות כפולות

אלגוריתם הטעינה של FinanDa בנוי לשמור את מחסן הנתונים שלך שלם, עקבי ונכון עד כמה שניתן. לעיתים, בעקבות תקלה בעדכון חשבון או בעקבות טעינת תנועות שגויה מאקסל, עלול להיווצר מצב בו תנועה מסויימת מופיעה יותר מפעם אחת. מצב זה כמובן הינו שגוי ויש לתקנו, כמוסבר בקישור זה.

הערה לגבי הורדת נתונים מאתר בנק לאומי

לחשבונות רבים בנק לאומי אינו מספק גם את תאריך הפעולה וגם את תאריך ערך הפעולה של התנועות, כפי שמספקים הבנקים האחרים. בעקבות זאת תוכלו לראות בפירוט תנועותיכם מאתר זה כי עלול להיות מצב בו תנועה מסויימת תופיע לפני תנועה שבוצעה אחריה (למשל תנועה מתאריך 1/1/2011 יכולה להופיע לפני תנועה מתאריך 20/12/2010).

עקב מצב זה ייתכן ותבחינו בדגל אדום שיופיע במסך ניהול התנועות. חשוב להבין כי FinanDa ממיינת את התנועות במחסן הנתונים על פי התאריך: לפי תאריך הפעולה בחשבונות בנק, ולפי תאריך החיוב בכרטיסי אשראי. לכן, כאשר לא מפורט גם תאריך הפעולה וגם תאריך הערך של התנועה עלולות להופיע תנועות בסדר שאינו תואם את הסדר הכרונולוגי שלהן, ועל כן יופיע הדגל האדום. הדגל ייעלם כאשר היתרות יתאזנו בשנית (כאשר נעבור את תאריך הפעולה של התנועה). פרטים נוספים והסבר לפתרון בעיית הדגל בקישור זה.

הורדה אוטומטית של סיווגי תנועות

בעת הורדת נתונים מאתרי חברות כרטיסי האשראי, FinanDa תנסה להוריד את סיווג התנועה שמספקת חברת כרטיסי האשראי ולמפות סיווג זה לענף המוגדר ב FinanDa. פירוט נוסף אודות הסיווג האוטומטי ב FinanDa מופיע בקישור זה.

חזרה לראש הדף